Kompletní gastronomické služby pro firmy i jednotlivce

Prodejna suvenýrů ve studniční věži

K zásobování Karlštejna vodou byla zřízena 78 metrů hluboká studna, která je umístěna v jedné z věží hradu. Studna neměla vlastní pramen, voda do ní byla přiváděna zvláštní štolou z potoka, tekoucího pod hradem.

Věž nese jméno Studniční a kromě obnoveného zařízení na vytahování a spouštění okovu je v ní nyní umístěna naše prodejna suvenýrů.

tradiční suvenýry:
  • pohlednice, turistické známky a samolepky
  • trička, přívěsky
  • sklo a porcelán s dekorem
  • magnetky a pod.
originální suvenýry:
  • "Karlštejnské víno"
  • "Karlštejnské pivo"
Karlštejnské víno i pivo můžete zakoupit, buď po jednotlivých lahvích nebo v dárkových baleních po více kusech.

„Karlštejnské víno“ zraje na terasovitých vinicích v okolí hradu a produkuje jej v omezené míře Výzkumná stanice vinařská Karlštejn jako vedlejší produkt výzkumné a šlechtitelské činnosti z vlastních unikátních klonů odrůd Müller-Thurgau, Sylvánské zelené, Svatovavřinecké, Modrý Portugal a Rulandské bílé.

Pivo z Karlštejna Pivo je vařeno tradiční českou technologií, která je prověřena stovkami let praxe. Pivo z Karlštejna kvasí v otevřených kádích a dokvašuje v ležáckých tancích. Pivo má výbornou chlebnatost, plnost, říz, oku lahodící barvu, ulpívající pěnitost a harmonickou hořkost. Částkou z prodeje přispíváme na opravu hradu Karlštejn.

Navštivte naši prodejnu suvenýrů ve Studniční věži, najdete v ní i další zajímavé produkty a pochutiny. Zakoupit zde můžete medovinu z Karlštejna, kterou zde můžete i zdarma ochutnat. Jako zajímavost zde nabízíme k prodeji vinné želé (bílé, růžové a červené), které má vynikající ozdravné účinky.